Eurovision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Eurovision

4um o Eurosongu. . .
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 Rafael Nada

Go down 
AuthorMessage
It's me...Maya...
Administrator
Administrator
It's me...Maya...


Number of posts : 106
Age : 30
Registration date : 2008-02-09

Rafael Nada Empty
PostSubject: Rafael Nada   Rafael Nada EmptySun Feb 10 2008, 03:01

Rafael Nadal rodjen je 03.06.1986 u gradu Manakoru na ostrvu Majorci...Sam potice iz sportske porodice.Stric Toni mu je teniser i bio je lokalni trener a drugi stric Migel Anhel je bivsi fudbaler koji je igrao za Barselonu ali i za Spanski nacionalni tim...
Rafael je tenis poceo da trenira sa 4 godine...Ulazio bi na trene gde je njegov stric drzao treninge i uzimao reket...Uporedo je trenirao i fudbal...Medjutim odlucio se da je tenis njegov zivotni poziv...Prvi turnir je osvojio sa 8 godine...Njegov stric Toni mu je unapredio bekhend i naucio ga da igra levom rukom iako je prirodno desnjak...Idol mu je Karlos Moja koji mu je 10 godina bio i mentor...Sa 14 godina je osvojio prestizan turnir Les petites As...
Kada je napunio 16 godine pozvali su ga da odigra egzibicion mec sa Petom Kesom...Kes je bio besan jer je ocekivao mec sa Samprasom...Mladi Rafael je ubedljivo pobedio starijeg Australijanca...Jos tada su pocele price o njegovom neizmernom talentu...Prof teniser je postao 2003 odine...Jos od tada pokazuje da ce izgraditi fantasticnu karijeru...
Osvojio je 23 turnira a odigrao mnogo vise finala...Prvi je covek koji je osvojio Rolan Garos kao debitanat...Posle toga uzeo je jos 2...Naravno 2005,2006,2007..Time je oborio Borgov rekord koji iako ima 3 Rolan Garosa vise od Rafe uspeo je da veze tri...Najbolji je igrac na sljaci ikada...Ima 81 uzastopnu pobedu na ovoj podlozi...Ovaj impresivan niz je prekinut od strane Rodzera Federera u Hamburgu ove godine...
Od znacajnijih titula ima 3 Rolan Garos,3 Rima,3 Monte Karla,Mont Real,Madrid i Indian Wels...Osvojio je jos mnogo turnira...Igrao je finale Wimbldona 2006 i 2007...Oba puta je porazen od Rodzera Federera...Ove godien u Chenaiu odigrao je najduzi mec u istoriji tenisa koji se igrao u 2 dobijena seta...
Rezultati 2008
Finale Chenaia-izgubio od Mishe Juznjog 0-6 1-6
1/2 Australien Open-izgubio od Tsonge
Back to top Go down
http://eurovision.niceboard.net
Guest
Guest




Rafael Nada Empty
PostSubject: Re: Rafael Nada   Rafael Nada EmptyThu Feb 14 2008, 20:26

Swe je to tachno, samo je Rafa profesionalac od 2001.
Back to top Go down
Guest
Guest




Rafael Nada Empty
PostSubject: Re: Rafael Nada   Rafael Nada EmptyFri Feb 15 2008, 01:59

Da taj text ste skinuli sa mog foruma... A ja sam ga sam kucala...Bas sam genije jel da???
Back to top Go down
Guest
Guest




Rafael Nada Empty
PostSubject: Re: Rafael Nada   Rafael Nada EmptyFri Feb 15 2008, 14:27

Jesi.... Al ja sam veci... Zezam se...
Back to top Go down
Sponsored content





Rafael Nada Empty
PostSubject: Re: Rafael Nada   Rafael Nada Empty

Back to top Go down
 
Rafael Nada
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Rafael Nadal
» Rafael Nadal...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Eurovision :: Ostali tenniseri :: Biografije-
Jump to: